Director al departamentului de vânzări B2B

Vion Impex

16 octombrie 2024

Angajăm:

Obiective cheie:

  • Creșterea volumului de vânzări pe teritoriul Republicii Moldova.
  • Extinderea activă a bazei de clienți și menținerea loialității acesteia.
  • Optimizarea și extinderea portofoliului de produse al companiei.
  • Gestionarea eficientă a echipei departamentului de vânzări B2B, orientată spre atingerea obiectivelor strategice (clienții principali: HoReCa, birouri și obiective industriale).

Responsabilități principale:

  • Organizarea și coordonarea activității echipei departamentului, inclusiv recrutarea, instruirea și dezvoltarea angajaților.
  • Dezvoltarea și implementarea planurilor de atingere a indicatorilor cheie ai departamentului.
  • Stabilirea și menținerea relațiilor de parteneriat pe termen lung cu clienții și furnizorii cheie.
  • Gestionarea stocurilor și controlul creanțelor.
  • Elaborarea și controlul bugetului departamentului.
  • Asigurarea realizării planurilor de vânzări și monitorizarea atingerii obiectivelor stabilite.
  • Negocierea la nivel de conducere cu clienții și partenerii.
  • Respectarea standardelor corporative și valorilor companiei.
  • Monitorizarea tendințelor pieței, politicii de preț și activității concurenței.
  • Pregătirea periodică a rapoartelor pentru conducerea companiei.

Cerințe pentru candidat:

  • Experiență în vânzările B2B, de preferință cu clienți din segmentul HoReCa.
  • Cunoașterea fluentă a limbilor română și rusă.
  • Perseverență, determinare și orientare spre rezultate.
  • Capacitate de gândire analitică și de a lucra cu volume mari de date.
  • Abilități solide în Excel și PowerPoint.
  • Experiența în managementul personalului și dezvoltarea echipelor reprezintă un avantaj.

Condiții de muncă:

  • Angajare oficială cu pachet social complet.
  • Program de lucru: 8:30 - 17:30, de luni până vineri.
  • Compensarea cheltuielilor pentru combustibil și amortizarea transportului personal.
  • Sistem competitiv de remunerare: salariu de 18 000 MDL + bonusuri (lunare, trimestriale, anuale).
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în carieră.

Despre activitatea departamentului:

  • Vânzarea de produse chimice profesionale, produse de igienă și accesorii pentru segmentele HoReCa, birouri și obiective industriale.
  • În portofoliul departamentului sunt incluse branduri precum Grass, Ruta, Selpak și altele.
  • Clienții pot, de asemenea, achiziționa produse la prețuri en-gros din sortimentul magazinelor Casa Curata.
Locație: Chișinău, strada Industrială 59/1.
Program de lucru flexibil, inclusiv posibilitatea de muncă la distanță.

Telefon de contact: +373 78888610.
CV-urile pot fi trimise la adresa de e-mail: hr@vionimpex.md.

E-mail: hr@vionimpex.md
Telefon: 078888610

Alte anunțuri publicate de această companie

Atașează CV-ul CV de pe site
Atașează CV-ul

Indicați Nume și Prenume

Verificați corectitudinea numarului de telefon

E-mail incorect!

Verificați condițiile de prelucrare a datelor cu caracter personal

Ai un CV pe site? Intră
Trimite CV-ul

Alegeți jobul

Adaugă o scrisoare de intenție
Închide
Felicitări,
CV-ul tău a fost trimis cu succes! 🥳
Închide