Tehnician / Suport Tehnic Evenimente

Proimagine

14 октября 2024

Ești în căutarea unui job interesant și dinamic? Agenția de comunicare PRoimagine își mărește echipa!

Suntem în căutarea unui Tehnician / Suport Tehnic Evenimente pentru a se alătura echipei noastre dinamice. Candidatul ideal va avea experiență relevantă în organizarea și gestionarea evenimentelor virtuale și hibride, precum și cunoștințe solide în utilizarea software-ului VMIX, OBS Studio și a altor instrumente necesare pentru gestionarea transmisiunilor live și a componentelor interactive. Această persoană va fi responsabilă pentru planificarea, coordonarea și implementarea evenimentelor hibride (fizice și virtuale) care implică activități interactive și transmisiuni live.

Responsabilități:

  • Planificarea și coordonarea evenimentelor hibride, fizice sau online, asigurând o experiență captivantă și fără întreruperi pentru toți participanții.
  • Gestionarea tuturor aspectelor audio și vizuale, inclusiv sonorizarea, iluminarea, proiecțiile și funcționarea echipamentelor AV și IT în spațiile de desfășurare a evenimentelor.
  • Gestionarea transmisiunilor live prin utilizarea software-urilor OBS Studio și vMix integrând multiple surse video, grafică și interacțiuni în timp real.
  • Oferirea expertizei tehnice și a sugestiilor creative pentru conceptele evenimentelor, contribuind la stabilirea cerințelor pentru echipamente și servicii audiovizuale corespunzătoare.
  • Configurarea și verificarea funcționării corecte a sistemelor de sunet, lumină, video și a altor echipamente specifice evenimentului, realizând teste pre-eveniment pentru a asigura calitatea optimă a transmisiunii.
  • Comunicarea cu organizatorii și clienții, oferind suport tehnic în timp real și luând măsuri rapide în caz de urgență pentru a rezolva orice problemă tehnică.
  • Propunerea și implementarea noilor tehnologii pentru îmbunătățirea calității și eficienței evenimentelor.
  • Asigurarea respectării standardelor de siguranță și a normelor de securitate în timpul desfășurării evenimentelor.
  • Dezvoltarea și menținerea unui sistem de management al echipamentelor și stocurilor, asigurând că toate echipamentele sunt întreținute corespunzător și că stocurile sunt la zi.
  • Evaluarea performanțelor tehnice ale evenimentelor și elaborarea rapoartelor de feedback, cu scopul de a identifica îmbunătățiri și de a îndeplini obiectivele clienților.
  • Respectarea termenelor-limită de execuție a sarcinilor.

Cerințe:

  • Experiență relevantă în organizarea și gestionarea evenimentelor hibride/online.
  • Cunoștințe solide în utilizarea software-urilor vMix și OBS Studio pentru producția și gestionarea transmisiunilor live.
  • Experiență cu o gamă largă de echipamente informatice și software de prezentare (PowerPoint, Real Time Player, Windows Media Player, etc.).
  • Cunoștințe operaționale de bază în echipamente audiovizuale, infrastructură de control al sunetului și iluminatului, echipamente de proiecție de date/video, etc.
  • Familiaritate cu mixere audio, controllere DMX, tehnologii HDMI și SDI.
  • Abilități excelente de comunicare, atât în scris, cât și verbal.
  • Capacitatea de a lucra eficient sub presiune, menținând concentrarea și capacitatea de a face față provocărilor într-un mediu tensionat.
  • Aptitudini solide de organizare și rezolvare a problemelor, cu capacitatea de a identifica și reduce riscurile legate de activitatea profesională.

Dacă ești o persoană responsabilă, organizată și capabilă să gestioneze multiple sarcini simultan, te încurajăm să aplici pentru această oportunitate unică de a face parte din echipa noastră.

Așteptăm cu nerăbdare CV-ul tău la adresa info@proimagine.md.

Despre PROIMAGINE

  • companie de comunicare creativă full-service, fondată în decembrie 2010, care asigură managementul proiectului de comunicare de la A la Z – de la propunerea conceptului creativ, pâna la implementarea propriu-zisă, măsurarea eficienței proiectului de comunicare și raportare
  • agenția de comunicare din țară cu cea mai largă gamă de servicii: comunicare și relații cu mass-media, coordonarea și organizarea evenimentelor de la A la Z, consultări marketing, strategii pentru comunicări corporative, comunicări interne, CSR, servicii digital și social media, training-uri în comunicare, management în situații de criză.

 Dacă vrei să ai un job dinamic și interactiv, așteptăm CV-ul tău la info@proimagine.md

Другие вакансии этой компании

Прикрепить CV CV с сайта
Прикрепить CV

Укажите ваше Имя и Фамилию

Неверный телефон

Неверный email

Ознакомьтесь с условиями обработки персональных данных

Есть CV на сайте? Вход
Отправить CV

Выберите вакансию

Добавить сопроводительное письмо
Закрыть
Готово!
Твое резюме успешно отправлено 🥳
Закрыть